天川 Tenkawa

Tenkawa 天川

Další den nás čekala poměrně náročná cesta do Tenkawy, velice odlehlé oblasti v horách v prefektuře Nara. Míříme tam kvůli návštěvě šintoistické svatyně Tenkawadaibenzaitenša. Z Kurašiki je to 276 km a čekají nás 4 různé vlaky a průjezd megapolí Ósakou.

Do Tenkawy jezdí lokální autobus pouze dvakrát denně, takže potřebujeme opravdu perfektní plán. Většina přestupů je pouze desetiminutových a přestup na obřích a rušných nádražích v Ósace je celkem stresový, proto na posledním přestupu nechávám 40 min mezeru, abychom poslední spoj privátní železnicí Kintetsu měli na jistotu. Jízdní doba je cca 3h 30min z toho 81 minut Šinkansenem do Šin Ósaky. Dále hodina autobusem tunely a přes hory do Tenkawy.
>
Ve stanici Ósaka-Abenobaši byla na chvilku možnost zahlédnou na chvilku tramvaj, ani jsem nevěděl, že tu jezdí, obecně tu MHD stojí na železnici a metru a tramvaj v Ósace, dá se říci, běžně nezahlédnete.


Jen pár kroků od obří a frekventované železniční stanice jsem při krátké procházce bočními uličkami narazil též na toto pozoruhodné místo, takový malý „vesnický dům“ uprostřed mnohamilionové metropole. Kytky, zelenina, holubi. Tahle malé měřítko, takový minivesmír uprostřed chaosu, vždy v Japonsku dokáže překvapit.


V Tenkawě je všude vidět souboj s přírodou. Okolní hory se masivně sesouvají (zřejmě při zemětřeseních) a tak všude neustále probíhají zpevňovací práce.


V Japonsku strom, skála, kámen a jiný kus přírody obehnaný provazem se střapci znamená, že je jedná o božský objekt v šintoismu. Zde jsme narazili na tyto zvláštní kameny, poněkud vybočující z ostatního materiálu v okolí.


Vchod s bránou torii do svatyně Tenkawadaibenzaitenša.

Celý den prší tak večer navštívíme zdejší onsen (termální lázně). Je to ta plochá stavba na fotce nad mostem. Do onsenu jsme šli až v noci, to už byla totální tma a navíc jsem byl pochopitelně bez foťáku, protože to není ideální vybavení do termální koupele. Zážitek to byl úžasný, nikoho nepotkáváme, jen v tůních kuňkají žáby, lázně máme s ženou pro sebe a venkovní tzv. rotemburo, kdy se člověk paří ve vodě a zároveň se může ochladit na dešti, byl jeden z top relaxů této části cesty.

Ubytováni jsme byli v pensionu Milkyway (Mléčná dráha), který se nachází hend vedle džindži a takto vypadla včeře. Jídlo dělané po domácku, velmi chutné, velmi čerstvé [iPhone].<

Po Tenkavě je blízkým cílem Jošino.

Komentáře jsou uzavřeny.